Ulukavak mah. Çatalhavuz 1. Sok. No:7 Daire:6 Kat:3 Arif Özkömürcü İş Merkezi 19040 Merkez/Çorum

Koordinasyon Oyuncakları

koordinasyon-oyuncaklari

Koordinasyon oyuncakları, çocuklarda fiziksel ve zihinsel gelişimi destekleyen ahşap eğitici oyuncaklardır. Bu oyuncaklar çocuklara sayma, sıralama, sıralama ve daha fazlası gibi önemli becerileri öğretirken aynı zamanda çocukları aktif kılmanın harika bir yoludur.

Koordinasyon (eş uyum), kasların bir arada uyum içinde kullanılmasıdır. Uzmanlar koordinasyon yetisinin erken yaşlarda geliştirilmesi gerektiğini, aksi takdirde ilerleyen yaşlarda gelişiminin çok daha zor olacağını belirtmektedir.

Koordinasyon oyuncakları ise, erken çocukluk döneminde çocukların koordinasyon yeteneği kazandırmak üzere kurgulanmış oyuncaklardır.

Ahşap koordinasyon oyunları, çocuğunuzu oyun dünyasına tanıtmanın harika bir yoludur. Çocuğunuz koordinasyon oyuncakları ile sizden yardım almadan bir oyunu başından sonuna kadar nasıl oynayacağını öğretirler.

KOORDİNASYON OYUNCAKLARI NE SAĞLAR?

Koordinasyon oyuncakları, çocukların motor becerilerini geliştirmelerine yardımcı olan bir eğitici oyuncak türüdür. Genellikle oyunlar, bulmacalar veya el-göz koordinasyonu gerektiren diğer etkinlikler şeklinde gelirler.

Koordinasyon oyunu faydaları:

  • El-göz koordinasyonunu sağlar, çocuklar koordinasyon yeteneği kazanır. 
  • Çocuğunuzun zihinsel gelişimi ve üç boyutlu düşünme becerisi kazanmasını sağlar.
  • Yön özelliğini geliştirmesine katkı sağlar.
  • Koordinasyon oyuncaklarının üzerindeki boncuklar ve şekiller sayesinde renkleri ve sayıları öğrenmek kolaylaşıyor.

GEPPETTOYS AHŞAP KOORDİNASYON OYUNU

Oyuncak seçiminde biliyorsunuz ki materyal seçimi çok önemli. Geppettoys ahşap koordinasyon oyunu, kayın ağacından yapılmış olup üretiminde tamamen sağlığa uygun malzemeler kullanılmıştır. Geppettoys ahşap koordinasyon oyuncağında hem ahşap hem metal malzeme kullanılmıştır.

Helezon oyuncak, labirent koordinasyon oyunu olarak da bilinen koordinasyon oyuncakları çocukların ilgisini çok çekiyor. Çocuklar, Geppettoys ahşap koordinasyon oyunu ile kırmızı renkte dikey şekilde ve aynı uzunlukta ikili metal demirlerden, sarı renkte dikey şekilde ve faklı uzunluklardaki helezondan ve mavi renkte ve yatay şekilde konumlandırılan üçlü helezondan boncukları geçirirken çok eğleniyor. Önemli olan da çocuklarımızın sıkılmadan eğlenerek öğrenmesi değil mi?

Geppettoys felsefesini şöyle özetliyor: Oynarken öğrenin, öğrenirken gelişin, gelişirken eğlenin.

İLE EL-GÖZ KOORDİNASYON BECERİSİ KAZANIN

Bul tak oyuncak kategorisinde yer alan ahşap halka geçirme oyunları da çocukların el-göz koordinasyon becerisini geliştirmeye katkı sağlıyor. Ahşap halka geçirme oyunları, 7 adet farklı boyutlardaki halka ile 1 adet yıldızla oynanıyor. Bu oyuncaklardaki amaç, tüm halkaları boyutlarına göre büyükten küçüğe doğru dizmek ve kırmızı/yeşil/pembe yıldızlı kule oluşturmaktır.  Bul tak oyuncaklar halkaların farklı boyutlarını keşfetmeyi ve sırayla dizmeyi gerektirdiğinden çocukların el-göz koordinasyonunu geliştiriyor. Aynı zamanda halkaları dizerek parmak kaslarının gelişimine ve ince motor becerilerinin güçlendirmesine yardımcı oluyor.

Bilişsel bilimcilere göre, el-göz koordinasyonunu geliştirmek, çocuğunuzun bilişsel ve sosyal becerilerinin gelişmesine katkı sağlıyor. 

GEPPETTOYS AHŞAP DİKİŞ MAKİNESİ 

İLE İNCE MOTOR BECERİLERİNİ GELİŞTİRİN

2 yaş ve üzeri çocuklar için tasarlanan Geppettoys ahşap dikiş makinesi ile çocukların ince motor becerileri gelişiyor. Dikiş makinesini çalıştırmak için, bir yandan dikiş ipini ayarlamak bir yandan kolu çevirmek gerekiyor. Bu da çocukların ince motor becerilerinin gelişimine katkı sağlıyor. Geppettoys ahşap dikiş makinesinin %100 el yapımı ve ahşaptan üretildiğini de vurgulamak lazım.

Benzer gönderiler